Jak aplikovat chemii do bazénu při odjezdu na dovolenou

Každý odjezd mimo místo bydliště není pro bazén žádnou tragédií, vyžaduje však důkladnou přípravu. Podobně jako musíte zajistit pravidelné zalévání květin, i bazén je „živý“ organismus, který je nutné zabezpečit.
lehátka v bazénu

Především pamatujte na hodnotu pH vody v nádrži, ta je základním ukazatelem a podmínkou k provádění dalších akcí. Měla by se pohybovat v rozmezí od 6,8 do 7,3, tedy ani příliš kyselá, ani zásaditá. Následně použijte tester na zjištění obsahu volného chlóru, ten by neměl přesahovat rozmezí 0,3 – 0,5 mg na litr bazénové tekutiny. Před odjezdem pak do dávkovače vložte zhruba trojnásobek tablet chemie do bazénu – chlornanu sodného a kvůli tomu, že bude bazén delší dobu mimo provoz, využijte pomalého dávkování.
míč ve vodě

 V další fázi se pusťte do úklidu dna a stěn. Měli byste je zbavit nečistot a usazenin kartáčem s teleskopickým nástavcem a bazénovým vysavačem. Po dobu odsávání a čištění by měla běžet https://www.databazeknih.cz/knihy/mit-s-kym-bezet-58191 filtrace a odpad z vysavače směřujte přímo do kanalizace.

Základem je pomalé dávkování chemie a pravidelná filtrace

Nádrž je nyní připravena k „letnímu zazimování“. Zakryjte ji krycí plachtou, která zamezí spad prachu, pylu, listí, hmyzu, travin, jehličí a podobných nečistot, které by se usazovaly na dně, nebo zbytečně plnily skimmery. Plachta je velmi důležitým pomocníkem, pokud přímo nemáte k dispozici zastřešení bazénu, zabráníte zároveň tvorbě zeleného zákalu a vodních řas.

Následně nastavte pravidelné spínání filtrace na každý den po dobu zhruba dvou hodin, resp. v závislosti na objemu nádrže – celý objem vody musí denně jednou projít filtrací. Pokud nemáte možnost automatiky a máte dobré sousedské vztahy, lidský faktor je vždy lepší – dohlédne na průběh filtrování a působí i jako bariéra proti zlodějům. Nezapomeňte také zkontrolovat, zda není filtrační patrona plná kalů a usazenin, ucpaný filtr a plné košíčky skimmerů a čerpadla by celou akci pokazily.
koupací čepice a brýle

Po návratu z dovolené zapněte filtraci a změřte pH vody a obsah chlóru a po případných korekcích s využitím bazénové chemie je v podstatě voda způsobilá ke koupání. Můžete tedy během chvilky vyměnit koupací proceduru v mořské vodě za sladkovodní.

5/5 - (1 vote)