Hubnoucí sporty

V současné době jsou velmi populární diety. Spousta lidí, žen i mužů se snaží jejich prostřednictvím zhubnout. Celá řada lidí si pořizuje různé doplňky stravy, koktejly, spalovače tuku a mnoho dalších věcí, které mají usnadnit redukci váhy.

Ideální by bylo dát si pivo-vepřo-knedlo-zelo s šesti a zajíst to tabletkou, která spálí veškeré kalorie. Od toho to přece jsou spalovače tuku ne?
Ale takhle to určitě nepůjde. Dokonce, i když držíte svědomitou dietu, bez pohybu to nemá smysl. Stravování a pohyb by měly jít vždy ruku v ruce nejen při hubnutí, ale v rámci zdravého životního stylu jako takového.
Mnoho lidí klade otázku, při kterých sportech se dá nejvíce zhubnout? Je určitě vhodné říci, že sport byste si měli vybrat podle toho, co Vás baví, ale pokud je Vaši stěžejní motivací hubnutí, tak nějaké tipy bychom pro Vás měli.
 

Rychle a efektivně

  1. Běh– nejen, že spálíte velmi efektivně kalorie, ale zlepšíte si kondici a budete posilovat svalstvo celého těla.
  2. Jízda na kolečkových bruslích– spálíte kalorie a dokonale zpevníte svalstvo na hýždích a nohách.
  3. Tanec– pokud neholdujete sportu, ale tanec je Váš šálek čaje, nic se neděje. V současné době existuje spousta tanců, které kombinují aerobní aktivitu třeba zumba a podobně.
  4. Jízda na kole– běh je sice velmi účinný, ale na druhou stranu pro netrénovaného člověka může být nebezpečný, respektive pro jeho klouby. Cyklistika je v tomto ohledu mnohem ohleduplnější.
  5. Tenis– při tenise spalujete opravdu enormní množství kalorií. Navíc se jedná o elegantní a vznešený sport, který zvyšuje kondici a posiluje svaly na rukou i nohou.

 

Nejen sportem spalujete

Ale i řada činností je celkem efektivní, jedná se například o tyto:

  1. Rychlá chůze– pokud můžete, zapomeňte na auto a využívejte na cestu do práce MHD, kdy si alespoň jednu zastávku ujděte pěšky svižnou chůzí
  2. Práce v domácnosti– pokud nesnášíte práci v domácnosti, tak možná pro Vás může být motivace, že i tímto způsobem úspěšně spalujete.
  3. Práce na zahradě– totéž se týká například práce na zahradě.